Menu

Οι 6 Πρόεδροι του Συνδέσμου Διαιτητών Ποδοσφαίρου Νομού Κιλκίς (1970-2008)

38 χρόνια λειτουργίας συμπλήρωσε ο σύνδεσμος διαιτητών ποδοσφαίρου Νομού Κιλκίς. Στο διάστημα αυτό 10 πρόεδροι ηγήθηκαν ισάριθμων διοικητικών σχημάτων.

Αναλυτικά οι πρόεδροι:

1970 – 1971 Κωνσταντινίδης Αρχάγγελος
1971 – 1972 Σαλονικίδης Πέτρος
1972 – 1973 Μπάπκας Παύλος
1973 – 1974 Σισμανίδης Δημήτριος
1974 – 1975 Κωνσταντινίδης Αρχάγγελος
Σισμανίδης Δημήτριος
1975 – 1976 Τριαρίδης Δημήτριος
1976 – 1977 Τεβρεντζίδης Αλέξανδρος
1977 – 1978 Κωνσταντινιδης Αρχάγγελος
1978 – 1988 Σισμανίδης Δημήτριος
1988 – 1990 Ασβεστόπουλος Δημήτριος
1990 – 1992 Τσιμόπουλος Φώτιος (Φάνης)
1992 – 1997  Ασβεστόπουλος Δημήτριος
1997 – 1998 Ασβεστόπουλος Δημήτριος
Λεγνωσίδης Βασίλειος
1999 – 2000 Λεγνωσίδης Βασίλειος
Τσιμόπουλος Φώτιος (Φάνης)

Λίγα λόγια για τους προέδρους της Ένωσής μας

Σισμανίδης Δημήτριος
Ο μακροβιότερος πρόεδρος με 11,5 χρόνια πρυπηρεσίας. Βρέθηκε στο υψηλότερο αξίωμα από τις 14 Μαρτίου 1973 μέχρι τις 13 Ιουλίου 1974, από τις 27 Νοεμβρίου 1974 μέχρι τις 3 Σεπτεμβρίου 1975, από τις 17 Μαίου 1978 μέχρι τις 24 Μαίου 1988.

Ασβεστόπουλος Δημήτριος
Αριθμεί 7,5 χρόνια θητεία. Από τις 26 Αυγούστου 1988 μέχρι τις 23 Απριλίου 1990, από τις 25 Μαίου 1992 μέχρι τη 1 Δεκεμβρίου 1997.

Ευθυμίου Κωνσταντίνος
Τα τελευταία 5,5 χρόνια διοικεί το σύνδεσμο ο τωρινός πρόεδρος. Στις 7 Ιανουαρίου 2003 χρονολογείται η αφετηρία της πορείας του.

Λεγνωσίδης Βασίλειος
Σε 6 διαφορετικές σεζόν, συμπλήρωσε 4 χρόνια στον προεδρικό θώκο. Από την 1 Δεκεμβρίου 1997 μέχρι τις 30 Νοεμβρίου 1998, από τις 13 Δεκεμβρίου 1999 μέχρι τις 7 Ιανουαρίου 2003.

Τσιμόπουλος Φώτιος (Φάνης)
Με δύο ολοκληρωμένες σεζόν και δύο ημιτελείς, είχε τριετές πέρασμα ως επικεφαλής του συνδέσμου. Από τις 23 Απριλίου 1990 μέχρι τις 25 Μα’ί’ου 1992, από τις 2 Δεκεμβρίου 1998 μέχρι τις 13 Δεκεμβρίου 1999.

Κωνσταντινίδης Αρχάγγελος
Χρονικά ο πρώτος πρόεδρος του συνδέσμου, με διοίκηση πρωτοδικείου, από τις 27 Σεπτεμβρίου 1970 μέχρι τις 19 Σεπτεμβρίου 1971. Ήταν διορισμένος μετά την πτώση της Χούντας, από τις 18 Ιουλίου 1974 μέχρι τις 27 Νοεμβρίου 1974. Έκανε και το ετήσιο πέρασμα, από τις 4 Ιουλίου 1977 μέχρι τις 17 Μαίου 1978. Συνολική θητεία 2,5 χρόνια.

Σαλονικίδης Πέτρος
Μονοετές πέρασμα, από τις 19 Σεπτεμβρίου 1971 μέχρι τις 28 Ιουνίου 1972.

Μπάπκας Πάυλος
Μονοετές πέρασμα, από τις 28 Ιουνίου 1972 μέχρι τις 11 Μαρτίου 1973.

Τριαρίδης Δημήτριος
Μονοετές πέρασμα, από τις 6 Σεπτεμβρίου 1975 μέχρι τις 3 Ιουλίου 1976.

Τεβρεντζίδης Αλέξανδρος
Μονοετές πέρασμα, από τις 12 Ιουλίου 1976 μέχρι τις 2 Ιουλίου 1977.